به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، کشف یک جسد در عملیات طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم(علیه السلام)، بهانه ای شد تا سلطنت طلب ها با مطرح کردن این ادعا که جسد همان مومیایی رضاخان است، سعی کنند برای مدتی خاندان پهلوی را به صدر اخبار رسانه ها برگردانند.

 

البته این اقدام از سوی سلطنت طلب ها چندان عجیب نبود اما نکته قابل توجه میدان داری بی بی سی فارسی، رسانه رسمی خاندان سلطنتی انگلیس در این میان بود.

 

بی بی سی از ابتدای انتشار خبر کشف جسد، با انتشار اخبار مختلف و دعوت از کارشناسان سعی کرد همراه با سلطنت طلب ها، پهلوی ها را دوباره زنده کند اما این سناریوی آنها با تناقضات مختلفی همراه شد.

 

عکس/ نمونه ای از اخبار منتشر شده در سایت بی بی سی

 

بی بی سی در روزی که خبر کشفغ جسد منتشر شد، با دعوت از یک کارشناس، به بررسی تصاویر منتشر شده از جسد پرداخت.

 

این کارشناس با تاکید بر اینکه این جسد خصوصیات جسد مومیایی را ندارد اما برای اینکه جسد را به رضاخان منتسب کند مدعی شد احتمال دارد در ابتدای انقلاب هنگام تخریب مقبره رضاخان، مردم به جسد او دست یافته و خصوصویات جسد مومیایی را از بین برده اند.

 

فیلم

 

بی بی سی روز بعد با دعوت از عباس میلانی، کارشناس تاریخ در رسانه های ضدانقلاب، به بررسی شواهد تاریخی درباره خصوصیات جسد رضاخان پرداخت.

 

میلانی در این گفتگو تاکید کرد که جسد رضاخان مومیایی شده بود و در ابتدای انقلاب هم، هنگام تخریب مقبره رضاخان جسد او پیدا نشده بود.

 

فیلم

 

البته میلانی ادعایی جالب را درباره محل دفن رضاخان مطرح کرد؛ این کارشناس تاریخ مدعی شد که محمدرضاشاه ابتدا قصد داشته پدرش را در یکی از کاخ ها دفن کند اما علما گفته اند به دلیل اینکه رضاخان در یک کشور غیر مسلمان مرده و بعد هم در یک کشور غیر شیعه مدتی دفن بوده، باید در جوار یک مکان مقدس دفن شود!!!

 

جالب تر اینکه میلانی خودش در ادامه تاکید می کند که علما مخالف دفن رضاخان در جوار اماکن مقدس بوده اند و محمدرضا با توسل به زور این کار را کرده است!

 

انگلیسی ها همواره خواهان استقرار نظام سلطنتی در کشورهای مختلف بوده اند و به همین دلیل، در جنگ جهانی اول، پس از تبعید رضاخان، با آنکه آمریکایی ها خواهان نظام جمهوری در ایران بودند، با اصرار مقامات ایالات متحده را به استقرار نظام سلطنتی مجاب کردند و محمدرضاشاه را بر تخت سلطنت نشاندند.

 

هنو زهم روباه پیر به دنبال سلطنت در ایران است و مدت هاست تریبون رسانه های فارسی زبان این کشور یعنی “بی بی سی” و “من و تو” در اختیار خاندان پهلوی قرار گرفته و با پخش مستندهای مختلف سعی در تطهیر چهره خاندان پهلوی و زمینه سازی برای حکومت رضا پهلوی، فرزند شاه مخلوع ایران دارند.

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای اخبار پرس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.