نوشته شده توسط اخبار پرس – پ اسد ۰۴ ۱۳۹۷, ۱۰:۴۴ ق.ظ

الیس ویلز، معاون وزارت امور خارجۀ امریکا در امور آسیایی مرکزی به تازه‌گی با نماینده‌گان سیاسی گروه طالبان در قطر دیدار کرده‌است.

هرچند این دیدار از سوی وزارت داخله امریکا همه‌گانی نشده، اما وال‌ستریت ژورنال در گزارشی به نقل از منابع شان، نگاشته که چند روز قبل، خانم ویلز با نماینده‌گان سیاسی گروه طالبان دیدار کرده‌است.

به اساس گزارش، معاون وزارت خارجه امریکا در این دیدار با نماینده‌گان گروه طالبان در مورد مذاکرات صلح با طالبان و پیش‌رفت‌‎های صورت گرفته در بخش‌های گوناگون پس از ختم آتش دولت افغانستان با آن گروه صبحت کرده‌است.

دفتر سیاسی طالبان در قطر تا به حال در مورد این گزارش وال‌ستریت ژورنال چیزی نگفته‌است.

در عین زمان، وزارت امور خارجه امریکا با نشر بیانیه‌ گفته‌است که به‌خاطر کامیابی پروسۀ صلح به رهبری افغان، واشنگتن در مشورت با دولت افغانستان، تمام‌ راه‌‌های رسیدن به هدف را بررسی می‌کند.

گفتنی‌ست که خانم ویلز در سفرش به قطر با مقام‌های قطری نیز دیدار کرده و گفته‌است که این کشور، نقش مهم در روند صلح افغانستان را دارد.

باید گفت، قبل از این نیز، گزارش‎‌های به نشر رسیدند که نماینده‌گان دولت امریکا با نماینده‌گان گروه طالبان در دوحه قطر دیدار کرده‌اند.

این درحالی‌ست که در این اواخر تلاش‌ها از سوی دولت افغانستان به‌خاطر رسیدن به صلح و مذاکرات با گروه طالبان افزایش یافته‌است، اما این اقدام‌ها از سوی واشنگتن بی‌نتیجه دانسته شده‌است.

خبرگزاری اخبار پرس – فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای اخبار پرس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.