نوشته شده توسط اخبار پرس – س جوزا ۲۲ ۱۳۹۷, ۱۱:۵۱ ق.ظ

مسؤولان در ادارۀ ارتش پاکستان گزارش می‌دهند که جنرال قمر  جاوید بجواه، رییس ارتش آن کشور، اسلام‎‌آباد را به هدف دیدار از کابل ترک کرده‌است.

جنرال محمد آصف غفور، سخن‎‌گوی ارتش پاکستان می‌گوید که آقای بجواه ساعاتی قبل، اسلام‌‎آباد را ترک نمود.

آقای آصف گفته‌است که رییس ارتش پاکستان، اسلام‌آباد را به هدف دیدار با محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان، ترک کرده‌است.

سخن‌گوی ارتش پاکستان ادامه داده، اسلام‌آباد آرزو دارد که حکومت وحدت ملی، ایالات متحده امریکا و ناتو در آوردن صلح در افغانستان، پیروز گردند.

این درحالی‌ست که چند قبل، رییس جمهور غنی رسما از جنرال قمر جاوید بجواه، رییس ارتش پاکستان دعوت نمود تا به کابل سفر نماید.

هدف از سفر آقای بجواه به کابل بحث روی پلان عمل هردو کشور برای رسیدن به صلح گفته شده که چندی قبل، مقام‌های افغان و پاکستانی آن را نهایی کرده بودند.

این سفر در حالی‌ صورت می‌گیرد که دولت افغانستان با گروه طالبان اعلام آتش‌بس کرده که مورد استقبال کشورهای همسایه از جمله هند و پاکستان صورت گرفته‌است.

به تازه‌گی ممنون حسین، رییس جمهور پاکستان نیز به همتایی افغان خود در چین وعده سپرد که تمام تلاش‌هایش را جهت رسیدن کابل به صلح انجام می‌دهد.

با این وجود دیده شود که سفر رییس ارتش پاکستان چه تاثیری بر اوضاع امنیتی در افغانستان خواهد داشت؛ هرچند قبل ازین نتایج قابل محسوسی نداشته‌است.

خبرگزاری اخبار پرس – فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای اخبار پرس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.