نوشته شده توسط اخبار پرس – چ ثور ۰۵ ۱۳۹۷, ۱:۲۹ ب.ظ

شورای ملی افغانستان، ام‌روز، محمد معصوم ستانکزی، رییس عمومی امنیت ملی کشور را استیضاح کرده بود که در نتیجه پس از رای‌گیری توانست، در سمتش باقی بماند.

شورای ملی، رییس عمومی امنیت ملی کشور را به‌خاطر ناامنی اخیر در سراسر افغانستان استیضاح نموده بود و آقای ستانکزی نیز به نگرانی‌های اعضای پارلمان کشور پاسخ ارایه نمود.

رییس عمومی امنیت ملی در هنگام ارایه پاسخ به نماینده‌گان گفت که افغانستان در وضعیت حساس قرار دارد و افزود که دست از مسایل خورد و ریزه بردارند و به مسایل ملی فکر کنند و در این بخش، بسیج ملی به وجود آیند.

آقای ستانکزی در مورد بررسی‌ها صورت گرفته د رمورد حمله گروه طالبان بالای هوتل انتر کانتینینتال در کابل در پاسخ به سوال یک نمایندۀ مردم گفت که ۸ تن از طراحان اصلی حمله بر این هوتل بازداشت گردیده و فقط یکی از آنان باقی مانده که بررسی در مورد آن جریان دارد.

او اظهار کرد که بررسی‌ها دربارۀ این هوتل تکمیل شده و به زودی جزئیات آن همه‌گانی خواهد شد و دوسیه عاملان آن به نهادهای قضایی کشور سپرده خواهند شد.

آقای ستانکزی در عین حال، از مقام‌های دولتی خواست تا از نفوذگذاری شان بالای ریاست عمومی امنیت ملی جلوگیری نمایند و اظهار کرد که این اقدام آنان باعث مختل در کارشان می‌گردد.

پس از اظهارات آقای ستانکزی، شورای ملی افغانستان صندوق رای، برای بودن و نبودن رییس امنیت ملی در سمتش گذاشت که  وی در نتیجه با کسب ۱۹ رای تایید و ۴۴ رای رد توانست در سمتش باقی بماند.

 

خبرگزاری اخبار پرس – فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای اخبار پرس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.