نوشته شده توسط اخبار پرس – د سرطان ۱۱ ۱۳۹۷, ۱۱:۱۴ ق.ظ

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان بدون این‌که معلومات کافی در مورد سخنش بدهد، می‌گوید که دو هفته گذشتۀ افغانستان پر ماجرا بوده‌اند.

رییس اجراییه کشور این سخن را، ام‌روز( دوشنبه، ۱۱ سرطان) در نشست شورای وزیران بیان کرد و در واکنش به حمله انتحاری در ولایت ننگرهار گفت که حمله بالای اقلیت‌های مذهبی، یک جنایت ضد بشری‌است.

این درحالی‌ست که روز گذشته یک حمله کننده‌انتحاری شماری از اهل سیک‌های کشور را در عین استقبال رییس جمهور کشور، هدف حمله قرار داد.

آقای عبدالله گفت که اهل هنود و سیک‌ها در رشد اقتصادی افغانستان نقش مهم داشته و از حکومت خواست تا در تامین امنیت آنان، تلاش‌‎های جدی را انجام دهد.

آقای عبدلله در پهلوی سخنان ذکرشده به بعضی از موضوع‌های دیگر نیز اشاره کرد و گفت که صلح خواست همۀ شهروندان کشورست، اما گروه طالبان به خواست مردم پاسخ نه دادند و آتش‌بس را تمدید نکردند.

او هم‌چنان در رابطه به طرح واگذاری مناطق به گروه طالبان گفت که دولت موضع خود را اعلام کرد و علاوه کرد که افغانستان مناطق امن به تمام شهروندان است که می‌خواهند در صلح زنده‌گی نمایند.

رییس اجراییه کشور از برگزاری نشست ناتو نیز در هفته آینده نیز خبر داد و ابراز امیدواری کرد که نتیجۀ جلسه، ادامۀ کمک جامعه جهانی از نیروهای امنیتی افغان باشد.

در عین زمان، آقای عبدالله دو هفتۀ گذشته در افغانستان را پر ماجرا دانست و معلومات کافی در این مورد ارایه نکرد؛ اما گفت که برخورد عادلانه با قضایا باید صورت گیرد.

این درحالی‌ست که افغانستان در دوهفتۀ گذشته شاهد یک سلسله تغییرات در نهادهای دولتی و ختم آتش‌بس دوطرفه و  آغاز حملات دوبارۀ نیروهای امنیتی بر مراکز گروه طالبان بود.

در عین زمان، هم‌چنان گفته می‌شود که عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان نیز گفته که در انتخابات ریاست جمهوری آینده از داکتر عبدالله عبدالله حمایت نمی‌کند و آنان نماینده مستقل خواهند داشت.

خبرگزاری اخبار پرس – فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای اخبار پرس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.