نوشته شده توسط اخبار پرس – چ سرطان ۲۰ ۱۳۹۷, ۱:۲۳ ب.ظ

دولت افغانستان می‌گوید که هیئتی ترکیب از نهادهای امنیتی و دفاعی کشور دربارۀ تصاویر نشر شدۀ اخیر از سوی رسانه‌های اجتماعی تحقیق می‌کند.

مرکزرسانه‌های حکومت افغانستان با نشر خبرنامه‌یی گفته که با توجه به نشر تصاویرهای که اخیرا در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شوند و بر بعضی برخوردهای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور نسبت داده می‌شود، هیئتی با صلاحیت دولتی تشکیل شده‌ تا این موضوع را بررسی نماید.

در خبرنامه به نقل از نهادهای امنیتی و دفاعی تاکید شده که در صورت دریافت هرگونه تخطی و تخلف، مطابق قانون اجراآت مقتضی به عمل خواهد آمد.

منبع گفته‌است که نیروهای امنیتی متعلق به تمام اقوام با هم برادر افغانستان بوده و به هیچ نوع برخورد تبعیض آمیز در مقابل مردم اجازه داده نمی شود.

نهادهای امنیتی و دفاعی کشور گفته که حکومت افغانستان متعهد به رعایت موازین و کنوانسیون‌های بین‌المللی حقوق بشری است و با هرگونه نقض حقوق بشری برخورد نموده و عاملین آن را بر اساس قوانین نافذۀ کشور مجازات می‌نماید.

این درحالی‌ست که عنایت الله بابر فرهمند، رییس دفتر معاون اول ریاست جمهوری به تاریخ ۱۹ سرطان سال جاری در صحبت با رسانه‌ها گفته بود که نیروهای امنیتی ۹ تن از افراد نظام‌الدین قیصاری را به شکل بی‌رحمانه بازداشت و شکنجه کردند.

آقای فرهمند به طور مشخص از نیروهای ارتش در قول اردوی ۲۰۹ شاهین یاد کرده که عامل این روی‌داد می‌باشد.

خبرگزاری اخبار پرس – فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای اخبار پرس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.