«احمد خمینی» فرزند سیدحسن خمینی، که برخی رفتارهای او حاشیه ساز شده، این بار حضورش در بخش وی‌آی‌پی مراسم هیات خادم الرضا در قم با واکنش‌های منفی بسیاری در فضای مجازی روبرو شده است.

به گزارش انصاف نیوز، انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.

او در صفحه‌ی شخصی خود نوشت: «اگر واقعا براتون سواله پاسخ میدم برادر عزیزم که اینجا قم هست مراسم خادم الرضا. پایین جلسه همه سینه می‌زنند . اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه و البته جایگاه ویژه هم هست و تمام روحانیون درجه یک و دو قم شرکت می‌کنند و اینجا جماران نیست (همونطور که در عکس هم هستند و در شب‌های دیگر بیشتر هم خواهند بود) اما قطعا کوچک‌تر از آنم که بخواهم اونجا بشینم. خلاصه مهم نیست که حق الناس و تهمت است یا نه اما گفتم شاید مهم باشد».

 

واکنش‌ها در توییتر

سعید صراف: این احمد خمینی [اگه به] هیئت‌های بازار بیاد سفره غذا رم نمیدن پَهن کنه! تهش اگه بتونه یه کتری بزرگ آب دستش بگیره سقا شه، این هیئت/کنسرت واره‌های دست ساز ج.ا براش این جایگاه‌ها رو تعبیه کرده، تره هم بارش نمیکنن مردم عادی مذهبی ایران.

 

مسعود قالیباف: اگه vip نشینی بده، واسه همه بده… نه فقط سید احمد خمینی… یادم نمیاد کسی به vip نشینی آیت الله هاشمی شاهرودی انتقادی کرده باشه…  هیات جواد مقدم، محرم سال ۹۲

 

فائزه اکبرشاهی: بیشتر جان مایه‌ی انقلاب ما برچیدن همین خوی اشرافیگری و “ویژه سالاری” بود با حرکت و مدیریت امام خمینی(ره)… اما حالا بعد از ۴۰سال یادگارانش “نام خمینی” را به بازی گرفته‌اند! [عزاداری یادگار یادگار یادگار در جایگاه مخصوص…!]

علی چاهه: روز عمامه گذاریش انتقاد کردیم. دوستان گفتند چون بابات سید حسن نیست اینجوری میگی. حداقل آداب و رسوم رو یادش بدید که وقتی احساس بزرگی میکنه و میره هیئت بشینه کنار مداح. البته تقصیر خودش هم نیست به خاطر بودجه مملکته که شفافیت در آن نیست.

 

فرناز: درجه یک درجه دو؟! نکشیمون آقازاده درجه یک! اگه بابات یه بار زده بود در گوشت دیگه چرت و پرت تلاوت نمیکردی […]

 

محمد خجسته: وای به حال اصولگرایان کاسبی که از نشستن سید احمد خمینی در vip هئیت میگویند ولی عکس مرد مرموز سیاست ایران را در همان مکان سانسور میکنند!! آیا کاندید جریان قدرت، مافیا و ثروت برای انتخابات ۱۴۰۰ از امروز انتخاب شده است؟

 

صادق حسینی: جشن عمامه گذاری سلیبریتی و VIP طور و حضور  #احمد_خمینی در VIP هیات؛ نشان داد روحانیت در شاخه حسن خمینی به پایانش رسیده؛ مگر علی و یاسر؛ نام امام خمینی را زنده نگه دارند.

واکنش‌ها به احمد خمینی در وی‌آی‌پی عزاداری حسینی
سیدعلی خمینی در همین جایگاه در گذشته

حمیدرضا عبدالمنافی: اشتباه نگیرین اینجا آکروپلیس شهر آتن نیست، حسینه شماره ۲ جماران است؛ و این شخصیت در جایگاه ویژه هم آلکینوئوس پادشاه یونان باستان در حال دیدن مبارزه زندانیان نیست. ایشان سید احمد خمینی ولیعهد جماران نشین است در حال دیدن مراسم عزاداری امام حسین (ع)

 

محمدمهدی محرمی: تصویر اول از چپ: احمد خمینی آخوند درجه یک قم و تهران و حومه! در حال اقامه عزا بر امام حسینی که اهل مذاکره و… بود. تصاویر دیگه: آیت الله بهجت صلوات الله و سلامه علیه.

مرحوم آیت الله بهجت
مرحوم آیت الله بهجت

محمدصالح: شما بیا عسلویه لباس ساده بپوش هیچ کاری هم نکن فقط ساعت ۱۲ یه چرخ تو شهر بزن، اونموقع #گرمازدگی رو درک میکنی شاید بفهمی کارگری که ۹ماه سال تو شرجی و دمای ۴۰ درجه زیر چادر برزنتی جوشکاری میکنه چه حالی داره؟ تازه حقوق ناچیزش ۶ ماه عقب افتاده برعکس بودجه میلیاردی شما #احمد_خمینی

 

امیر نجفی: شماها همتون به احمد خمینی انتقاد کردین ولی به نظر من اون هیئتی که VIP داره رو باید از بیخ و بن جمع کرد.

 

علی اصغر شفیعیان: هی می‌گوییم انشالله گربه است اما نیست. این عین واقعیت #احمد_خمینی است، #اشرافیت + #ژن_خوب. #ما_اصلاح_طلبان نگرانیم که بخشی اقلیت به نام اصلاح طلبی از این رفتارها دفاع کنند

حاج آقا: یعنی علما که روضه میگیرن و بین همون عزادارا میشینن لباسشون کمه؟! یا #گرمازده نمیشن؟!؟! یا چی؟!

 

فراز صادقی: #سید_احمد_خمینی نتیجه امام خمینی نشان داد که #توهم خود بزرگ بینی و خود برتر پنداری را از بعضی مسئولان نظام خوب آموخته و گرنه چه فرقی بین یک جوان تازه ملبس شده روحانی با سایر جوانان حاضر در مراسم عزاداری امام حسین ع است؟

 

احسان اشرفی: این همان جایگاه معروف vip هست که الان به واسطه احمد خمینی معروف شده. جایگاهی که میزبان هاشمی شاهرودی، مقتدی صدر، ایت الله سعیدی و …. بوده است. نقدی که جناحی باشه به هیچ جا نمیرسه! قابل توجه دوستان حرب اللهی

محمد مساعد: #احمد_خمینی در توضیح لُژنشینی‌اش گفته ما معمم‌ها لباسمان زیاد است آن بالا می‌نشینیم که گرمازده نشویم. تازه اینجا که ما نشستیم «جایگاه ویژه»ای نبود که روحانیون درجه یک و دوی قم اونجا می‌شینن. بقیه هم که پایین سینه می‌زنن. از «جامعه بی‌طبقه» رسیدن به #عزاداری_طبقاتی

انتهای پیام

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای اخبار پرس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.