نوشته شده توسط اخبار پرس – ش سرطان ۰۲ ۱۳۹۷, ۱۱:۴۹ ق.ظ

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان حمله تروریستی بالای محمد جعفر توکلی، یکی از عالمان دین شیعه در ولایت را شدیدا محکوم کرده و عاملان آن را دشمنان اسلام و انسانیت خوانده‌است.

رییس جمهور کشور گفت که وقوع حملۀ تروریستی بالای یک عالم دین در ولایت هرات، عمل نابخشودنی و جنایت بزرگ است و تاکید نموده که حمله بالای این قشر خلاف ارزش‌های اسلامی بوده که در هیچ دین و آینی توجیه پذیر نمی‌باشد.

آقای غنی هم‌چنان به مسؤولان امنیتی ولایت هرات هدایت داد تا چگونه‌گی وقوع این حمله تروریستی را بررسی نموده و عاملان آن را شناسایی و به پنجۀ قانون بسپارند.

این درحالی‌ست که افراد مسلح ناشناس، ناوقت روز گذشته، یک عالم دین شیعه را در سرک ۶۴ مترۀ ولایت هرات تیرباران کرده‌اند.

مسؤولان امنیتی درولایت هرات گفتند که افراد مسلح پس از تیرباران آن عالم دین شیعه، از ساحه فرار کرده، اما تاکید کرده که بررسی‌ها در این مورد آغاز شده‌است.

گفتنی‌ست که آمار ترور عالمان دین در این اواخر در سراسر کشور افزایش یافته و چندی قبل نیز افراد گروه‌های طالبان و داعش، چندین عالم دین را در ولایت ننگرهار تیربان باران کردند.

به تازه‌گی هراس‌افگنان عالمان دین را در مرکز افغانستان پس از آن که آنان انجام حمله‌های انتحاری و انفجاری را حرام اعلام کردند، هدف یک حمله انتحاری را قراردادند که چندین تن در آن کشته و زخمی شدند.

خبرگزاری اخبار پرس – فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای اخبار پرس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.