نوشته شده توسط اخبار پرس – ی سرطان ۲۴ ۱۳۹۷, ۹:۰۵ ق.ظ

کاخ ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که رییس جمهور غنی از طریق یک نشست ویدیویی با مسؤولان محلی و امنیتی فاریاب، وضعیت امنیتی آن ولایت را بررسی کرده‌است.

رییس جمهور غنی در آن نشست خطاب به مسؤولان محلی و امنیتی گفته که مردم نظم می‌خواهند و نظام باید به‌خاطر فراهم‌آوری خدمات بهتر به آنان باید پاسخ‌گو باشد.

آقای غنی گفته که حکومت برای ایجاد نظم و تامین عدالت، تمام اقدام‌ها را روی دسته گرفته‌است.

رییس جمهور غنی هم‌چنان به نهاد های کمک‌رسان گفته که باید روند توزیع کمک‌ها به آسیب دیده‌گان خشک‌سالی ولایت فاریاب تسریع بخشیده و یک طرح واضح را روی دست‌گیرند.

ارگ می‌گوید که آقای غنی ‌‌به‌خاطر تحکیم ثبات و تامین عدالت در ولایت فاریاب، به مسئوولان نهادهای مربوطه هدایات لازم داد و هم‌چنان به مسؤولان سکتور امنیتی و دفاعی کشور، جهت اکمالات بهتر نیروهای مستقر در آن ولایت، هدایات اکید صادر نمود.

در عین زمان کاخ ریاست جمهوری با نشر یک اعلامیه گفته که حکومت افغانستان هرنوع رفتار نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را که در مغایرت با اصول و قوانین نافذۀ کشور باشد، به هیچ وجه قابل قبول نمی داند و تصریح می‌دارد که مشکلات به وجودآمده نتیجه‌ی رویۀ غیر اصولی و غیر حرفه‌یی افراد می‌باشد، نه مشکل در کلیت نظام دفاعی و امنیتی کشور و افراد خاطی باید رفتار شانرا مطابق به قوانین نافذۀ کشور عیار نموده و مسوول قرار گیرند.

رئیس جمهور غنی در رابطه به تصاویر نشرشده از بازداشت‌شده‌گان در ولایت فاریاب و نیز واردشدن تلفات به افراد ملکی طی عملیات نظامی در ولایات پکتیا و ننگرهار، به ارگان‌های مربوطه هدایت داده است، تا تحقیقات جدی و همه‌جانبه را دراین زمینه به زودترین فرصت ممکن انجام داده، افراد مسوول را شناسایی و گزارش و پیشنهادات شانرا با سرقوماندانی اعلی شریک نمایند.

سر فرمانده اعلی قوای مسلح کشور افزوده که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور با تطبیق تمام طرزالعمل‌ها و اجراآت قانونی، باید تدابیر جدی را برای تکرارنشدن چنین موارد روی‌دست گیرند و مکلف‌اند، تا در روشنایی احکام و ارزش‌های دین مبین اسلام، قوانین نافذه کشور، ارزش‌های حقوق بشری و موازین انسانی، رفتار کنند.

در عین زمان، مسؤولان در فاریاب گفتند، وضعیت امنیتی در شهر میمنه و ولسوالی‌های آن ولایت قناعت‌بخش بوده و به‎‌خاطر بهبود آن، اقدامات لازم روی‌دست گرفته شده است.

آنان هم‌چنان گفتند که در چند روز گذشته، تظاهرات در فضای آرام برگزار گردیده و حکومت امنیت تظاهرات کنندگان را تأمین نموده است و افزوند که  شاهراه خواجه‌سبزپوش و دولت‌آباد نیز بازگشایی شده‌است.

این درحالی‌ست که از دوازده روز بدینسو و پس از گرفتاری نظام الدین قیصاری، فرمان‌ده امنیه ولسوالی قیصار و نماینده جنرال دوستم، تظاهرات در شماری از ولایت‌های شمالی و به خصوص فاریاب جریان دارد که در نتیجه برخی از نهاد دولتی و مستقل نیز مسدود می‌باشند.

خبرگزاری اخبار پرس – فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای اخبار پرس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.