نوشته شده توسط اخبار پرس – چ ثور ۲۶ ۱۳۹۷, ۱۰:۳۵ ق.ظ

مقام‌های محلی و نماینده‌‎گان مردم در ولایت غزنی می‌گویند که شب گذشته، گروه طالبان بالای ۵ ولسوالی این ولایت حمله کردند و به دلیل کم‌توجهی دولت مرکزی، آنان فاجعه‌های را در آن ولسوالی‌ها خلق کرده‌اند.

محمد عارف رحمانی، نمایندۀ مردم غزنی در شورای ملی می‌گوید که شب گذشته، افراد طالبان بالای ولسوالی‌های گیرو، جیغتو، زنخان آن ولایت حمله کردند و در نتیجه توانستند که ولسوالی جیغتو را سقوط بدهند.

آقای رحمانی از شمار سربازان جان‌باخته در این روی‌داد چیزی نمی‌گوید؛ اما می‌افزاید که طالبان تجهیزات نظامی جدید از جمله هاموی‌های نیروهای امنیتی را با خود برده‌اند.

او افزود که بر علاوه این، طالبان بالای ولسوالی زنخان غزنی نیز حمله کردند که در نتیجه، ۱۱ تن از نیروهای امنیتی ولسوالی ناوه که برای کمک آمده بودند و چندین تن از سربازان دایمی آن ولسوالی جان باخته‌اند.

آقای رحمانی علاوه کرد که طالبان بالای ولسوالی گیرو هم‌چنان حمله‌های را راه‌اندازی کرده و خاطر نشان ساخت که از تلفات آن روی‌داد تا هنوز اطلاعات کامل به دست‌رس نیست.

این نمایندۀ مردم غزنی ادامه داد که شب گذشته به هر دروازه‌یی که کوبیدیم که جیغتو را کمک کنید، زنخان را نجات دهید و حمله‌های هوایی را سازمان‌دهی کنید، هیچ‌کاری صورت نگرفت و بلاخره طالبان با حمله‌های شان چنین فاجعه‌های‌ را خلق کردند.

در همین ارتباط، ولسوال زنخان در صحبت با رسانه‌ها گفته‌است که در نیتجه حمله‌های طالبان، سه پوسته نیروهای امنیتی سقوط کرده‌اند.

از سوی هم، شورای ولایتی غزنی گفته‌است که شب گذشته، ولسوالی‌های اندر و گیرو نیز تحت حمله‌های پی طالبان قرار گرفته‌اند.

گفتنی‌ست که با تماس‌های مکرر به عارف نوری، سخن‌گوی والی غزنی نتوانستیم که نظر آنان را در این مورد به دست آوریم.

این درحالی‌ست که پری شب، گروه طالبان حمله‌های گسترده را بالای مرکز شهر فراه، راه‌اندازی کردند که در نتیجه، شماری از افراد ملکی و نیروهای امنیتی در حمله‌های شان جان باخته‌اند.

خبرگزاری اخبار پرس – فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای اخبار پرس محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.